На Запад вече е ясен и финалът, като за първото място ще спорят Спортист Своге и Миньор 2015. Спортист ще защитава титлата си от миналия сезон, след като във втория мач от полуфиналната си серия надви ЦСКА с 89:68.

Ключова се оказа силната първа четвърт, след която баскетболистите на Емил Горанов се откъснаха с 29:8 и до края не изпуснаха водачеството си. Вторият период бе много по-равностоен, като на почивката разликата от 21 точки се запази. Играта продължи кош за кош след паузата, а преди заключителната четвърт Спортист водеше с 69:51. "Червените“ намалиха изоставането си до 12 в оставащото време, но не успяха да застрашат сериозно водачеството на съперника.

Иван Ценов отбеляза 23 точки за победителите. Борис Матраков има дабъл-дабъл от 20 точки и 10 борби, с 12 точки е Симеон Ценов. За армейците Даниел Запрянов реализира 19 точки, 13 има Димитър Генов, а 10 добави Мартин Русев.