Шоутайм защити титлата си в регион Изток на ББЛ А група. На финала днес тимът надви лидера в редовния сезон Шумен -2 със 79:71 в залата на Икономическия университет.

Варненският тим водеше през целия мач, като още след първата четвърт имаше двуцифрена преднина – 30:20. Той продължи да увеличава аванса си, като на почивката се оттегли при 50:35 в своя полза. След паузата резултатността спадна значително, като играта вървеше кош за кош, а последната част започна при 62:49 в полза на Шоутайм. Шумен -2 спечели и заключителния период, но без да успее да стигне до пълен обрат. Победителите вкараха едва 2 тройки срещу 10, но компенсираха с по-стабилната си игра в подкошието.

Красимир Димитров записа 24 точки и 10 борби за успеха. Берк Мехмед също има дабъл-дабъл – 18 точки и 15 борби, а 12 точки вкара Николай Николов. За съперника Виктор Серафимов бе най-резултатен с 18 точки, 17 има Пламен Русков, Симеон Георгиев е с 16, а 12 и 7 борби записа Константин Паисиев.