Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на "Ролан Гарос“, след като постигна чиста победа с 3:0 сета над Диего Шварцман. Шампионът от миналата година се наложи с 6:1, 6:3, 6:3, регистрирайки победа № 85 в мач № 100 от турнира в Париж.

Световният номер 1 и носител на 20 титли от “Големия шлем" спази тенденцията досега в турнира, да не губи повече от три гейма на сет - така беше и при предишните му победи срещу Йошихито Нишиока, Алекс Молкан и Аляж Бедене. Срещу Шварцман Джокович вече има 7 победи в 7 мача, 4 от които на клей.

Сърбинът записа осма поредна победа през 2022-ра година и общо десета последователна в Париж, където триумфира миналата година. Статистиката му на осминафиналите във френската столица остава перфектна 16 победи без загуба.