Тази вечер предстоят реваншите от полуфиналите в Лига Европа. Първите двубои бяха изключително оспорвани и все още нищо не е решено и в двата мача. Германските тимове Айнтрахт (Франкфурт) и РБ Лайпциг са с едни гърди напред пред своите британски конкуренти Уест Хем и Глазгоу Рейджърс, но преднината им е само един гол, така че обрати са напълно възможни.

Айнтрахт изглежда най-близо до финала след първия мач с Уест Хем. Съставът от Франкфурт постигна победа с 2:1 в Лондон, но този сезон правилото за голове на чужд терен вече не важи. Наставникът на Уест Хем Дейвид Мойс даде почивка на важни фигури като Микаел Антонио и Томаш Соучек през уикенда и сега двамата излизат титуляри на терена.

В другия двубой между Рейнджърс и РБ Лайпциг, германците изтръгнаха труден успех с 1:0 на свой терен, но на "Айброкс" в Шотландия атмосферата се очаква да бъде взривоопасна. В състава на домакините ще се завърне Аарън Рамзи, който се възстанови от травмата в бедрото.

За гостите от Лайпциг в състава се завръщат Емил Форсберг и Юсуф Поулсен, които получиха почивка през уикенда.