Марица (Пловдив) U19 стана шампион в Държавното първенство по волейбол до 19 години! В битката за титлата, която се проведе в зала Панайот Пондалов в София, маричанки победиха ЦСКА (София) с 3:1 (25:17, 29:27, 18:25, 25:12) гейма.

Титлата беше страхотен подарък за рожденика днес – спортният директор Владимир Котев, а вчера рожден ден имаше и вицепрезидентът на Марица Светослав Славов. Двамата бяха в залата и участваха и в церемонията по награждаването.

Маричанки стартираха ударно първия гейм и поведоха с разлика още в началото, стигна се до 18:12, а след успешна атака на Ива Дудова маричанки спечелиха след 25:17. Вторият гейм беше изключително драматичен, ЦСКА водеше с две или три точки, но Марица съумяваше да изравнява. Момичетата на Петя Стаматова успяха да измъкнат гейма с 29:27 след блокада на Боряна Ангелова и да поведат с 2:0. В третата част ЦСКА поведе с 11:6, а след 25:18 софиянки намалиха изоставането си – 2:1 за Марица. Това беше и първият гейм, който маричанки загубиха във финалите. Жълто-сините започнаха вихрено втория гейм и поведоха с 6:1, стигна се до 14:7 за маричанки. Маричанки затвориха гейма в своя полза след успешна атака на Ива Дудова и след 25:12 вдигнаха трофея!

Ива Дудова стана най-резултатна за маричанки с 21 точки, в Мария-Габриела Миличевич добави 14 точки, а с 12 се отчете Виктория Коева.

Йоана Атанасова стана най-резултатна за ЦСКА с 18 точки.

Марица спечели и три от индивидуалните призов – за MVP беше определена Ива Дудова, Маргарита Гунчева стана най-добър разпределител, а най-добро либеро е Мила Пашкулева.