Мачът за бронзовите медали бе изключително оспорван, като в него Чардафон се наложи над третия в редовния сезон Вихър Айтос със 77:75. Двубоят премина през много обрати, като победителят бе определен в последните секунди. Миналата година съставът от Габрово също бе трети в региона.

Баскетболистите на Дечо Коешинов поддържаха аванс от няколко точки в началото на срещата, но след десет минути игра той бе едва 2 – 25:23. Вторият период бе белязан със серия от обрати, без никой да вземе сериозно предимство и на почивката Чардафон имаше минимална преднина – 42:41. Вихър дръпна с 9 точки след паузата, но съперникът му завърши силно третата част, след която възстанови равенството – 57:57. Драмата продължи до последно, като 24 секунди преди края резултатът отново бе равен – 75:75. Отборът от Айтос обаче допусна грешки в решаващите моменти и въпреки че състезателите от Габрово направиха пропуски, две точни стрелби от фаула на играещия треньор Антонио Станков им донесоха успеха.

Димитър Радев бе най-резултатен за победителите с 26 точки (5 тройки). Андреан Деков се отчете с 13 точки, 11 и 7 борби има Стефан Бакалов, а Красимир Александров добави 10 точки. За съперника трипъл-дабъл от 33 точки, 15 борби и 10 асистенции има Стоян Милчов, който обаче направи и 7 грешки. Стоил Аладжов се отчете с 19 точки и 8 борби.