На Запад бе даден старт на плейофите, като в първия мач от четвъртфиналите Хебър надви Фаб Файв с 68:57 в зала "Триадица“ в София. Срещата предложи много интрига, като ключова за крайния й изход се оказа третата част, която победителите спечелиха убедително.

Двубоят започна с доста ниска резултатност, като след първата част баскетболистите на Веселин Веселинов водеха с 16:12. Те имаха леко предимство до средата на втория период, след което обаче Фаб Файв стигна до обрат. Последваха няколко размени на водачеството, а след силни финални минути на частта, на почивката тимът столичният тим бе напред с 33:25. Хебър обаче заигра по-добре след подновяването на играта и след серия от 11:1 стигна до нов обрат, като повече от четири минути опонентът му не успяваше да се разпише. В крайна сметка отборът от Пазарджик спечели частта с 30:9 и преди решителния период водеше с 55:42. В оставащото време играта бе сравнително равностойна, като Хебър поддържаше аванса си и спечели.

Най-резултатен за победителите бе Кирил Райков с 24 точки и 7 борби. Юлий Арабаджийски записа 12 точки и 11 борби, по 11 точки добавиха Станислав Славейков (11 борби) и Боян Тенев. За Фаб Файв Камен Атанасов бе близо до дабъл-дабъл с 19 точки и 9 борби, а такъв направи Мартин Горунов – 16 точки и 12 борби.