Отборът на Полша се класира на световното първенство в Катар след победа с 2:0 срещу Швеция във финалния плейоф, изигран на стадиона в Хожув. Герои за "дружина полска" станаха Роберт Левандовски в 49-ата минута от дузпа и Пьотър Жиелински в 72-ата. Двубоят беше равностоен до дузпата в началото на второто полувреме, изработена от Гжегож Криховяк. След гола шведите се откриха и станаха лесна жертва за полските атаки, довели до втори гол във вратата им.

Домакините достигнаха този етап без игра. Левандовски и компания трябваше да играят срещу Русия на полуфиналния бараж, но "Сборная" бе дисквалифициран заради войната в Украйна и така "Дружина полска" отиде направо на финал.

В същото време Швеция трябваше да мине по доста труден път. "Тре кронур" играха 120 минути в полуфиналния бараж с Чехия, но успяха да спечелят с гол в продълженията с 1:0.