Фаб Файв записа трета поредна победа в регион Запад на ББЛ А група. В среща, която се изигра тази вечер в зала "Триадица“ в София, тимът се наложи над Локомотив София с 86:75.

Играчите в черни екипи водеха през повечето време, но за малко да изпуснат преднината си в края.

След тази среща Фаб Файв остава втори с баланс 14-4, докато днешният му опонент е със 7-11.

Цялата първа четвърт вървеше кош за кош и закономерно след десет минути игра резултатът бе равен – 20:20. През втория период обаче баскетболистите на Калоян Василев започнаха да доминират осезаемо в подкошието и дръпнаха с 13 точки, но на почивката съперникът им намали за 39:46.

След много равностойно начало на второто полувреме, Фаб Файв отново натрупа двуцифрена преднина и преди последната част бе напред с 65:53. Локомотив София не се отказа и на два пъти намаляваше разликата само на 3 точки в края, но не успя да стигне до пълен обрат.

Мартин Горунов бе най-резултатен за победителите с 24 точки, 19 от които през първото полувреме. Георги Митровски записа 17 точки и 9 борби, Георги Кръстев се отчете с 13 точки и 8 асистенции, а по 10 точки добавиха Александър-Марко Милър и Красимир Кръстев.

За Локомотив София Георги Кучков бе над всички с 26 точки. Стефан Янев отбеляза 19, с 13 е Георги Цеков.