Шумен -2 записа трета поредна победа в регион Изток. В отложен мач от шампионата се наложи над Ънстопабъл на свой терен с 88:64, след като водеше през цялото време.

Двубоят започна сравнително равностойно, след което обаче домакините започнаха да трупат разлика и след десет минути игра водеха с 27:14. Вторият период бе доста по-равностоен, но на почивката авансът им продължи да бъде двуцифрен – 48:34, най-вече заради силната им игра в подкошието и вкараните общо 32 точки от Милош Чойбашич и Йоан Йоргов. Преднината на шуменци продължи да расте и след паузата, като преди последната част те се откъснаха със 71:47. Тимът от Добрич спечели заключителната четвърт, но въпреки това, разликата така и не падна под 20 точки в нея, и съперникът нямаше проблем да спечели убедително.

Над всички за победителите бе Милош Чойбашич с 23 точки и 20 борби. Йоан Йоргов се отчете с 18 точки и 8 борби, а 11 точки вкара Константин Паисиев. За Ънстопабъл Иван Иванов реализира 20 точки, 15 има Петър Демирев.