ИУ спечели дербито в регион Изток и остава едноличен лидер, след като в Добрич днес надви втория в класирането Шоутайм със 75:65. След няколко размени на водачеството на старта на мача ИУ поведе с 21:20 след десет минути игра. Преднината на тима достигна 16 точки през втория период, но на почивката съперникът му намали за 39:46. След паузата Шоутайм се доближаваше само на 2-3 точки, но така и не успя да направи пълен обрат.

Николай Маринов бе най-резултатен за победителите с 19 точки и 7 борби. Цветан Савов се отчете с 15 точки, 7 борби, 7 асистенции, но и 6 грешки. Александър Подскочиев вкара 12 точки, а Емил Михалев се отчете с 11 точки и 13 борби. Берк Мехмед записа 17 точки и 7 борби за Шоутайм. Красимир Димитров реализира 13 точки, с 11 е Пламен Илиев.