Чавдар Троян спечели редовния сезон в регион Център, където днес се изиграха и последните мачове от третото завъртане преди плейофите. В директен спор за първото място тимът надви Бавни и яростни със 77:73 в зала "Ивайло“ във Велико Търново.

Баскетболистите на Лъчезар Диков се откъснаха с 31:18 след първата четвърт и поддържаха солиден аванс до третата част, след която обаче съперникът им намали за 53:58. Отборът от Плевен стигна и до пълен обрат в последните минути, но Чавдар все пак успя да измъкне успеха в края.

Цветослав Острев отбеляза 20 точки за победителите. Камен Пенчев вкара 18 точки, дабъл-дабъл от 16 точки и 10 борби записа Радослав Кочев, а 11 точки има Георги Бойнов. За Бавни и яростни, който бе едва с шестима баскетболисти в мача, Максим Генов се отчете с 22 точки. Даниел Димитров е с 15 точки, но и 7 грешки. Константин Търновски завърши с 13 точки и 7 асистенции, 12 точки добави Зоран Йовановски.