Европейският клубен шампион Челси продължава успешно защитата на трофея. Английският тим елиминира Лил на осминафиналите в Шампионската лига след втора победа, този път с 2:1 като гост. Преди това "сините" от Лондон спечелиха с 2:0 на своя "Стамфорд Бридж", но реваншът не бе никак лесен. Лил доминираше до почивката и поведе с гол от дузпа на Бурак Йълмаз в 38-ата минута, но точно преди почивката Кристиан Пулишич изравни и това се оказа решаващо. Вторият гол за тима на Томас Тухел реализира Сесар Аспиликуета в 71-ата минута.

Преди началото на мача се създаде напрежение пред бар в близост до стадиона на Лил, предизвикано от английски фенове. Част от тях скандираха в нетрезво състояние името на Роман Абрамович и влязоха в сблъсъци с полицията. Наложи се органите на реда да разпръснат тълпата със сълзотворен газ. Пияните фенове започнаха да хвърлят бутилки по униформените, но до по-сериозни инциденти не се стигна.