Виляреал достигна четвъртфиналите в Шампионската лига, елиминирайки Ювентус след успех с 3:0 на реванша в Торино от осминафиналната фаза. "Жълтата подводница" изигра много силен мач в тактическо отношение и успя да измъкне победата с голове в края на мача, а голмайстори станаха Жерард Морено от дузпа в 78-ата, Пау Торес в 85-ата и Арно Данжума в 92-ата минута също от дузпа.

Ювентус има много за какво да съжалява в този двубой, в който създаде куп голови възможности, но не успя да се възползва от тях. Основна вина за това има вратарят Херонимо Рули, който направи няколко страхотни спасявания, а веднъж и гредата помогна на испанците. В края обаче домакините рухнаха и записаха тежка загуба.

Виляреал се класира за четвъртфинала, като става третият представител на Ла Лига в тази фаза след Реал Мадрид и Атлетико Мадрид. Ювентус обаче за трета поредна година отпада на осминафинал, което е огромно разочарование за клуба, който бе и последният участник от Серия "А" в турнира.