Трикратният шампион Рафаел Надал (Испания) записа 18-а победа в 18 мача от началото на годината и се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс с награден фонд 8,58 милиона долара.

Поставеният под номер 4 Надал елиминира представителя на домакините Райли Опелка със 7:6(3), 7:6(5) след 2:11 часа игра и продължи най-добрия старт на сезон в кариерата си. С успеха си днес той стана и едва вторият тенисист започнал сезона с 18-0 от 1990 година. Също така испанецът достигна своя 33-ти пореден четвъртфинал на ниво Голям шлем/Мастърс 1000. Той не е губил преди таза фаза от 2017 година.

35-годишният испанец оцеля в бомбардировката от мощни сервиси на 211-сантиметровия си съперник. Той взе първия сет със серия от пет поредни точки в тайбрека, а във втората част навакса изоставане от 2:4 гейма, а в последвалия втори тайбрек поведе с 6:3 точки и стигна до крайния успех.

Сърбинът Миомир Кецманович се справи с шестия в световната ранглиста Матео Беретини (Италия) с 6:3, 6:7(5), 6:4 и постигна едва втората си победа над играч от топ 10. 61-ият в света Кецманович за втори път достигна четвъртфинал на турнир "Мастърс", в който ще се изправи срещу представителя на домикините Тейлър Фриц.

Номер 20 в схемата Тейлър Фриц, полуфиналист в последното издание на турнира, елиминира австралиеца Алекс де Минор след обрат с 3:6, 6:4, 7:6(5).

Британецът Камерън Нори продължава защитата на титлата си след успех над американеца Дженсън Брууксби с 6:2, 6:4. Така 12-ият в схемата Нори ще срещне 18-годишния испанец Карлос Алкарас, който надделя със 7:5, 6:1 над Гаел Монфис (Франция) и достигна първия си четвъртфинал в саериите "Мастърс".