Барселона се класира за четвъртфиналите на Лига Европа. В реванша от осминафиналната фаза каталунците се наложиха с 2:1 над Галатасарай в Истанбул. Първата среща на "Камп Ноу" бе завършила при резултат 0:0, но в реванша, подкрепян от фанатичната си и много шумна публика, Галатасарай усложни нещата за испанския гранд, след като защитникът Маркао даде аванс на домакините в 28-ата минута. В 36-ата Педри изравни, а в 49-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг вкара втория гол за каталунците, който се оказа и решаващ.

В добавеното време сантиметри разделиха резервата Мемфис Депай от гол, но това нямаше значение, тъй като турците като цяло не затрудниха по никакъв начин своите гости през втората част и напускат надпреварата.

В неделя Барселона гостува на големия си съперник в Испания Реал (Мадрид) (22:00 часа наше време) за поредното "Ел Класико".