Трикратният шампион Рафаел Надал (Испания) остана непобеден от началото на годината и се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс с награден фонд 8,58 милиона долара.

Поставеният под номер 4 Надал надделя над участващия с "уайлд кард" австралиец Ник Кирьос със 7:6(0), 5:7, 6:4 след 2:47 часа игра, за да продължи най-добрия старт в кариерата си на сезон с 19 победи в 19 мача. 35-годишният испанец допусна ранен пробив, но при 4:5 гейма и 15:30 при подаване на Кирьос успя да направи обрат и реализира първи брейк в подаването на австралиеца в турнира, а впоследствие взе категорично тайбрека, за да поведе в резултата.

Във втората част Кирьос, който нямаше загубен сет в турнира досега, успя да изравни с единствен пробив в 12-ия гейм, а в началото на третата част той пропусна два брейкбола, а след това Надал поведе с 5:3 и това се оказа решаващо.

Надал се класира за 11-и път за полуфиналите в Индиън Уелс, където ще срещне младия си сънародник Карлос Алкарас.