Евертън прекъсна серия от четири поредни загуби в Премиър лийг, след като изтръгна изключително ценна победа с 1:0 над Нюкасъл в отложен двубой от 20-ия кръг. Алекс Айуоби отбеляза единственото попадение в 99-ата минута на този двубой, който заради различни прекъсвания продължи над 107 минути.

Добавеното време бе цели 14 минути заради това, че играта бе спряна заради протест на фен, който излезе на терена и се върза за гредата, както и заради забавянето около червения картон на Алан в 83-ата минута. Първоначално главният рефер Крейг Поусън му показа жълт картон, но след намесата на ВАР промени решението си.

С този успех Еветън се откъсна на три точки от зоната на изпадащите, а Нюкасъл за първи път през 2022 година записа две поредни загуби.