Григор Димитров извоюва втора поредна двусетова победа и се класира за осминафиналите на турнира от сериите "Мастърс 1 000" в Индиън Уелс (САЩ). В третия кръг от турнира на твърд корт в пустинята на Калифорния, поставеният под № 33 българин елиминира руснака с казахстански паспорт Александър Бублик с 6:3, 6:4 за малко повече от час.

В целия двубой 30-годишният Димитров не даде нито една точка за пробив на 24-годишния си съперник. Като цяло българинът изигра много силен мач и владееше инициативата от първата до последната точка. Тя дойде само след 69 минути игра още при първия мачбол на нашия тенисист.

За място на четвъртфиналите Григор Димитров, който зае позицията на втори поставен в схемата след недопускането до турнира на неваксинирания срещу COVID-19 световен № 2 Новак Джокович, ще спори с № 23 Джон Исънър (САЩ). Тази нощ 36-годишният американски ветеран се справи с № 14 Диего Шварцман (Аржентина) също в два сета - 7:5, 6:3.

В досегашното съперничество между Димитров и Иснър има три мача, от които българинът е спечелил един. Четвъртата им среща ще бъде късно тази вечер, около полунощ наше време.