Атлетико Мадрид е поредният отбор, който намери място на четвъртфинала в Шампионската лига. "Дюшекчиите" спечелиха с 1:0 реванша с Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд" и след равенството 1:1 в Мадрид се класираха напред в турнира. Диего Симеоне за пореден път доказа, че е изключителен тактик и избра правилната рецепта за елиминиране на Юнайтед.

Той заложи на стабилна защита и светкавични контраатаки, като при една от тях в 41-ата минута Ренан Лоди отбеляза единствения гол в мача, с който прати отбора си в следващата фаза на турнира. Домакините имаха своите положения в срещата, но отново показаха старата си слабост със завършването на атаките и не успяха да пробият Ян Облак.

Така Атлетико се класира за четвъртфиналите в Шампионска лига, след като през изминалия сезон отпаднаха на осминафинал от бъдещия носител на трофея Челси. За Манчестър Юнайтед разочароващият сезон продължава, като загубиха и последния си шанс да спечелят някакъв трофей.