Отборът на Байерн (Мюнхен) разгроми Ред Бул Залцбург със 7:1 в реванша от осминафиналите на Шампионската лига и се класира напред в престижната надпревара. Първата среща между двата тима завърши без победител - 1:1, като германският тим изравни едва в края, но сега взе реванш у дома.

На “Алианц Арена" в игра за Байерн се завърна капитанът Мануел Нойер, а първите три попадения отбеляза Роберт Левандовски. Той откри от дузпа в 11-ата минута и вкара още две попадения в 21-ата и 23-ата минута. Десет минути след хеттрика на поляка дойде времето и на Серж Гнабри да се разпише за 4:0. Баварците продължиха да натискат и след почивката, когато Томас Мюлер комбинира с Лерой Сане и вкара за 5:0 в 54-ата минута. Лека полека домакините намалиха оборотите и австрийците върнаха едно попадение в 70-ата минута. Германският шампион се ядоса и в рамките на две минути вкара още два гола във вратата на Филип Кьон. Голмайстори станаха Томас Мюлер в 83-ата и Лерой Сане в 85-ата минута за крайното 7:1.

В другия мач от вечерта Ливърпул загуби с 0:1 у дома от Интер, но продължава напред след 2:0 на първия двубой в Милано.