Ливърпул загуби от Интер с 0:1 на "Анфийлд" и с общ резултат 2:1 се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига. В първия мач мърсисайдци взеха комфортна преднина от 2:0 в Милано и тя се оказа достатъчна, за да се класират. Лаутаро Мартинес вкара единствения гол на реванша в 62-ата минута, а домакините на три пъти удариха гредите. Алексис Санчес бе изгонен малко след попадението и италианският шампион завърши мача в намален състав.

В добавеното време Артуро Видал се намеси решително и предотврати сигурен гол, хвърляйки се в краката на Луис Диас. Гостите трудно задържаха топката по-продължително и не успяха да окажат натиск към вратата на Алисон.

Ливърпул загуби за първи път в настоящото издание на Шампионската лига. Отборът на Юрген Клоп спечели всеки от предишните си 7 мача, а освен това беше в серия от 12 успеха във всички турнири.