Шампионът на България Лудогорец постигна инфарктна победа при гостуването си на Ботев (Враца) в мач от 22-ия кръг на efbet Лига. Важните три точки, които може да се окажат решаващи в битката за титлата, дойдоха след гол в 97-ата минута на Пиерос Сотириу.

Голмайсторът на първенството се разписа в последната секунда, след като реферът Драгомир Драганов бе дал продължение от шест минути, но предвид забавянето на играта се игра още 40 секунди, а в именно в тях таранът бе точен и увеличи аванса пред ЦСКА на шест точки. Преди това 18-годишният Мирослав Маринов даде аванс на врачани още в 3-ата минута, а Сантана изравни в 17-ата минута след груба грешка в защитата на домакините.

На калния терен във Враца, който даде предимство на врачани, домакините се раздадоха на 100% и трябва да съжаляват, че не взеха първата си точка през 2022 година.

Лудогорец записа четвърта поредна победа в шампионата след тези срещу Арда (4:0), Черно море (2:1) и Славия (3:1).

Другият кръг "орлите" приемат Левски, а врачани ще имат директен сблъсък в битката за оцеляване на стадион "Васил Левски" срещу Локомотив (София).