Евертън записа четвърта поредна загуба и осма в последните си 10 шампионатни срещи. "Карамелите" отстъпиха с 0:1 в домакинството си на Уулвърхемптън и продължават да затъват в класирането. Единственото попадение в мача реализира Конър Коуди в 49-ата минута. Тимът на Франк Лампард завърши с 10 човека, след като Джонджо Кени получи два жълти картона в рамките на 3 минути и напусна терена в 78-ата минута.

Изгонването на Кени отчая домакините, а феновете започнаха да напускат стадиона 10 минути преди края на мача.

Евертън са пряко замесени в борбата за оцеляване в елита, точно над зоната на изпадащите, но с равен брой точки с 18-ия Уотфорд, който спечели мача си в неделя. Уулвърхемптън изпревари Тотнъм и е седми, като изостава на пет точки от четъртия Манчестър Юнайтед.