На Изток лидерът ИУ записа драматична победа срещу Светкавица с 83:82 в собствената си зала. Двата тима си размениха по една част през първото полувреме, като на почивката домакините водеха с 46:38. Преднината на варненския тим стана двуцифрена през втория период, но отборът от Търговище стигна до нов обрат и последната четвърт започна при равенство – 63:63.

Драмата продължи до последно, без нито един от двата тима да успее да натрупа солиден аванс. Три секунди преди края Светкавица водеше с 82:81, но кош със сирената на Александър Подскочиев донесе успеха на ИУ.

Най-резултатни за победителите с по 22 точки бяха Цветан Савов и Николай Маринов, с 12 е Петър Христов. За съперника Димитър Янчев се отчете с 24 точки и 11 борби. Георги Минков реализира 20 точки, с 18 е Александър Янчев, а дабъл-дабъл от 13 точки и 11 борби записа Калоян Стоянов.