Манчестър Сити победи Манчестър Юнайтед с 4:1 в градското дерби. Кевин Де Бройне откри резултата още в петата минута, Джейдън Санчо изравни в 22-ата, но белгиецът се разписа отново в 28-ата минута. След почивката "гражданите" имаха сериозно предимство и стигнаха до попадение в 68-ата минута, чрез Рияд Марез, което сложи край на интригата. Алжирецът се разписа още веднъж и в добавеното време.

Отборът на Пеп Гуардиола увеличи аванса си на върха на шест точки пред втория Ливърпул, но мърсисайдци са с мач по-малко. Загубата доста усложни ситуацията на Ман Юнайтед в битката за четвъртото място. "Червените дяволи" днес бяха изпреварени от Арсенал и изостават с една точка, а лондончани са изиграли три мача по-малко.