Барселона победи Елче с 2:1 като гост в мач от 27-ия кръг на испанската Ла Лига. Капитанът на домакините Фидел Чавес даде аванс в 44-ата минута, но през втората част се стигна до обрат. В 61-ата минута Феран Торес изравни, а в 84-ата Мемфис Депай реализира второто попадение за Барселона. Нидерландецът бе точен от дузпа, като Торес и Депай се включиха от резервите.

Елче заема 14-о място в класирането с 29 точки, докато каталунците са вече трети, като изпревариха Бетис. Барселона събра 48 точки и е на 15 зад водача Реал Мадрид и на 7 от втория Севиля. "Блаугранас" имат и мач по-малко от тези два тима. Бетис вече е четвърти с 46 точки, а Атлетико Мадрид е пети с 45.

Други резултати от кръга:

Бетис – Атлетико Мадрид 1:3

Кадис – Райо Валекано 2:0

Селта – Майорка 4:3

Днес от 22:00 часа е последният мач от кръга, в който Атлетик Билбао посреща Леванте.