В единствения мач от регион Център, изигран днес, Локомотив Горна Оряховица надви Вихър Айтос със 78:72 на негов терен. След размяна на кошове на старта, гостите взеха инициативата и след десет минути игра те водеха с 20:12. През втория период авансът им достигна 24 точки, а на почивката те бяха напред с 38:18.

Играта бе доста по-равностойна след паузата, но Локомотив поддържаше двуцифрена преднина и последната част започна при 59:39 в негова полза. В оставащото време баскетболистите на Дечо Коешинов заличиха голяма част от пасива си, но той бе твърде голям за търсене на пълен обрат.

Данаил Киров бе най-резултатен за победителите с 23 точки. Тони Прокопиев реализира 17, с 14 и 10 борби е Георги Павлов, а 11 точки добави Фурууа Брендакс. За съперника над всички бе Стоян Милчев с 26 точки, а дабъл-дабъл от 15 точки и 15 борби записа Георги Стоянов.