На Изток също имаше много интрига, като в дербито на кръга Шоутайм се наложи над Шумен -2 със 72:68. След сравнително оспорвано начало варненският тим поведе с 21:16 след десет минути игра. През втория период обаче ролите се размениха.

Варненци реализираха едва 5 точки, което позволи на съперника им да направи пълен обрат и на почивката да води с 33:26. За кратко авансът на шуменци стана двуцифрен след паузата, но Шоутайм бързо си върна водачеството и преди последната четвърт бе напред с 49:43. В оставащото време символичните гости опитаха отново да обърнат развоя на мача, но баскетболистите на Кирил Петров удържаха водачеството си до последно.

Берк Мехмед бе най-резултатен за успеха с 23 точки. Много силно игра и Милен Чолаков, завършил със 17 точки и 17 борби. Николай Николов се отчете с 14 точки и 7 борби, а Мартин Тодоров добави 11 точки. За Шумен -2 дабъл-дабъл записаха баскетболистите от първия отбор Константин Паисиев (15 точки и 10 борби), Виктор Серафимов (14 точки и 10 асистенции) и Милош Чойбашич (13 точки и 18 борби). Ростислав Тончев е с 11 точки.