Барселона спечели убедително с 4:2 при визитата си на Наполи в реванш от плейофния кръг и с общ резултат 5:3 се класира за 1/8-финалите на Лига Европа. Двата тима излязоха на терена с плакат "Спрете войната“ след нахлуването на руски войски в Украйна и ракетни удари.

Преди седмица испанците бяха стигнали само до 1:1 на “Камп Ноу", но сега направиха един от най-силните си мачове през последните сезони и продължават напред с общ резултат 5:3.

Футболистите от Каталуня набързо дръпнаха с два гола още в рамките на първия четвърт час, след като точни бяха Жорди Алба (8’) и Френки де Йонг (13’). Капитанът на домакините Лоренцо Инсиние намали от дузпа в 23-ата, но точно пред паузата друг изненадващ голмайстор за Барса - Жерард Пике, направи 3:1 за гостите. Попадение на Пиер-Емерик Обамеянг в 59-ата сложи край на интригата, а неаполитанците успяха само да намалят на 2:4 чрез Матео Политано три минути преди края.