На Запад страхотен мач изиграха Правец и Микс, като съставът на Иван Коцев спечели с 86:80 след продължение. Двубоят премина през невероятни обрати, като в един момент Микс имаше аванс от цели 15 точки, преди нов обрат за победителите. Правец взе преднина в първата част, но Микс я заличи до почивката и тя дойде при равенство - 31:31.

Третата част бе категорично за столичани - 20:8, но Правец не се отказа и се бори до последно, за да изравни резултата - 68:68 с кош на Евгени Василев 7 секунди преди сирената. Василев пропусна да даде успех в редовното време за своите веднага след това, а Денис Василев не успя да вкара финалния опит за Микс. Така се стигна до добавени 5 минути, в които Правец направи една серия от 10-0, за да изкопчи победата.

23 точки и 18 борби за успеха записа Павлин Ганчев, 22 вкара Евгени Василев, 14 - Костадин Лазаров, 11 точки и 12 борби - Данаил Христов. 31 за Микс вкара юношата на Рилски спортист Христо Бъчков, плюс 18 борби, 22 добави Денис Василев.