В дербито на Изток Шоутайм се наложи над Светкавица с 80:77 в среща, изиграна в залата на Икономическия университет във Варна. Отборът от Търговище поведе с 18:17 след десет минути игра, но на почивката съперникът му обърна за 44:37.

След паузата Светкавица за кратко изравни, но преди последната част домакините имаха почти минимално предимство 56:54. Драмата продължи до последно, но след силна серия в средата на заключителната четвърт, варненци измъкнаха успеха.

Красимир Димитров завърши с 22 точки и 9 борби за победителите, но и с 10 грешки. Берк Мехмед отбеляза 20 точки, с 10 е Никола Николов. Димитър Янчев бе над всички за гостите с 37 точки, а дабъл-дабъл от Калоян Стоянов има 13 точки и 10 борби.