Бенфика и Аякс завършиха зрелищно 2:2 в първия им 1/8-финален сблъсък в Шампионската лига. Душан Тадич (18) даде аванс на гостите. Себастиан Алер първо си вкара автогол в 25-ата минута и четири минути след това отново изведе гранда от Амстердам напред в резултата. След почивката Роман Яремчук (72) изравни и всичко ще се реши на реванша в Нидерландия след три седмици.

Аякс бе сочен като абсолютен фаворит в сблъсъка и влезе в мача след серия от 10 поредни победи на домашната сцена, но не успя да пренесе успешното си представяне и в Шампионската лига. След отмяната на правилото за голове на чужд терен изходът на двубоя остава доста неопределен. Двата тима ще решават всичко на реванша в Амстердам на 15 март.