Действащият шампион на Испания Атлетико Мадрид допусна изненадваща загуба с 0:1 у дома от последния в класирането Леванте в отложен двубой от 21-ия кръг на Ла Лига. Пропадането на шампионите продължава, а отборът, който се славеше със стабилната си игра в защита, допусна 12 гола в последните си пет мача. Атлетико трябва да благодари на вратаря си Ян Облак, който предотврати автогол на Стефан Савич в 23-ата минута.

Гостите, които до момента бяха пуснали 50 гола в мрежата си, този път нямаха притеснения, тъй като съперниците им така и не създадоха реална голова възможност през целия мач. До успеха си Леванте, който нямаше победа от 8 януари насам, стигна в 54-ата минута. Тогава Гонсало Мелеро беше изведен зад отбраната на Атлетико и с удар по земя успя да прати топката в мрежата.

След тази загуба Атлетико остана пети с 39 точки, колкото има и Барселона, но с мач по-малко. Леванте е последен с 14 точки.