Пари Сен Жермен победи Реал Мадрид с 1:0 във френската столица в първа осминафинална среща от директните елиминации на Шампионската лига този сезон. Големият герой за парижани бе Килиан Мбапе, който може да облече фланелката на гранда от Мадрид през лятото.

Мбапе порази вратата на направилия много силен мач за гостите Тибо Куртоа в четвъртата минута на добавеното време и дари тима си с победа, която бе напълно заслужена на фона на показаното от двата отбора. Преди това аржентинската суперзвезда Лионел Меси пропусна дузпа в 62-ата минута за домакините.

Наставникът на “лос бланкос" Карло Анчелоти се завърна днес на “Парк де Пренс", но този път в ролята на треньор на съперника. Италианският специалист бе начело на ПСЖ между 2011 и 2013 година. Реал Мадрид определено разочарова с представянето си, което бе твърде дефанзивно. Сега Карим Бензема и компания ще трябва да търсят задължителна победа в реванша, ако искат да продължат в следващата фаза.