Севиля взе хубава турнирна победа с 3:1 над Динамо (Загреб) в първия мач между двата тима от плейофния етап на Лига Европа. Андалусийци си осигуриха добра преднина преди реванша, макар и все още да не могат да се чувстват напълно спокойни за продължаването си напред. Точни за домакините бяха Иван Ракитич от дузпа в 13-ата минута, Лукас Окампос в 44-ата и Антони Марсиал в 45-ата минута. За гостите се разписа Мислав Оршич в 41-ата минута.

В друга среща от тази фаза на надпреварата РБ Лайпциг и Реал Сосиедад завършиха зрелищно 2:2. Гостите от Испания повеждаха на два пъти чрез Ле Норманд (8) и Микел Оярсабал (64-дузпа), а "червените бикове“ стигнаха до равенството след голове на Нкунку (30) и Емил Форсберг (82-дузпа).

Реваншите и на двата мача са след седмица на 24 февруари.