Интер се класира за полуфиналите в Купата на Италия след победа с 2:0 над Рома. "Нерадзурите" стартираха блестящо, Един Джеко откри резултата във втората минута, а в шестата Николо Барела удари греда. Гостите имаха своите шансове, но Алексис Санчес отбеляза страхотен гол в 68-ата минута.

За Жозе Моуриньо това бе първи мач срещу Интер на "Сан Сиро" след напускането си през 2010 г. Феновете на "нерадзурите" показаха, че не са забравили требъла, до който стигна отбора под ръководството на португалеца. Те го посрещнаха със скадирания на името му и транспаранти, изписани с благодарности към приноса му.

На полуфиналите отборът на Симоне Индзаги чака победителя от двубоя между Милан и Лацио, които играят днес от 22:00 часа.