Отборът на Арсенал се приближи плътно до топ 4 в английската Премиър лийг след успех с 1:0 като гост на Уулвърхемптън в двубой от 24-ия кръг. “Артилеристите" имат и два мача в запас, а тази победа беше първа за водения от Микел Артета тим през 2022 година.

Голът за Арсенал отбеляза Габриел Магаляеш в 25-ата минута. В 69-ата минута гостите останаха с човек по-малко. Габриел Мартинели получи два жълти картона в рамките на секунди и остави отбора си с 10 души на терена. До края най-интересното беше отменен автогол на Гранит Джака, поради засада на Раул Хименес.

С победата Арсенал събра 39 точки и изостава на една от четвъртия Уест Хем. Уулвърхемптън остана осми в класирането с актив от 34 точки и също с два мача по-малко.