Футбол: Отборът на Барселона победи Атлетико Мадрид с 4:2 в мач от 23-ия кръг на испанската Ла Лига.

Гостите от Мадрид поведоха с гол на Ферейра, но до края на първото полувреме Жорди Алба, Гави и Араухо направиха резултата 3:1 за каталунците. Дани Алвеш вкара четвъртото попадение за домакините в началото на второто полувреме, но в средата му получи червен картон и остави отбора си с човек по-малко. Вторият гол за Атлетико вкара бившият играч на Барселона Луис Суарес.

За каталунския тим дебют направиха последните две нови попълнения Адама Траоре и Пиер-Емерик Обамеянг.

С успеха Барса събра 38 точки и излезе на четвърто място във временното класиране, измествайки шампиона Атлетико Мадрид, който остана пети с 36 точки.