Дея Волей Бургас и Хебър Пазарджик сътвориха истинско волейболно шоу в своя мач от 12-ти кръг в мъжкия ни елит, но “Тигрите" успяха да наложат волята си с 3-2 гейма. Двубоят, който се яви като своебразно повторени на полуфиналния мач за Купа България между двата тима, постави началото на втория полусезон в Ефбет Супер Волей.

Домакините стартираха ударно, взимайки иницативата в първия гейм,а гостите така и не успяха да намерят своя ритъм в този сет. Състезателите, водени от Камило Плачи, изглеждаха по-различен начин на терена във втория гейм, но от своя страна, бургазлии също се бориха за всяка топка. В крайна сметка, “Тигрите" записаха важните точки в крайните моменти и изравниха. Играта вървеше “точка за точка" до 7-8 в третия гейм, като след това гостите успяха да наложат волята си и след няколко серии от точки, поведоха в мача с 2-1. Нищо не беше приключило за Дея, които, след оспорвана битка в средата на четвъртия гейм, успяха да вкарат мача в тайбрек след 25-22 в четвъртия гейм. Интригата на игрището беше жива до последните минути, когато по-голямата презицност на играчите на Хебър им помогна да запишат дванадесета поредна победа в Елита този сезон.