Уругвай се изкачи на четвъртото място в квалификациите за Мондиал 2022 в зона КОНМЕБОЛ, след изразителна победа с 4:1 срещу Венесуела. На стадион "Сентенарио" домакините откриха с дебютен гол на Родриго Бентанкур още в първата минута. След него Хьорхян Де Араскаета (23'), Единсон Кавани (45') и Луис Суарес (53') от дузпа отбелязаха за 4:0. Жозеф Мартинес отбеляза за гостите.

Уругвайците бяха в серия от 4 поредни загуби, преди да вземат много важни три точки в гостуването си на Парагвай, а тази нощ нямаха никакви проблеми и срещу последния в класирането. Уругвай вече има 22 точки и се намира на 4-о място в класирането. В последните два кръга двукратните световни шампиони ще посрещнат Перу и ще гостуват на Чили.