Челси победи Тотнъм и в реванша от полуфиналите на Купата на Лигата. "Сините" спечелиха с 1:0 като гост и общ резултат 3:0 се класира за финала на турнира. Единственото попадение реализира Антонио Рюдигер в 18-ата минута. На два пъти съдията отсъди дузпа за "шпорите" но промени решението си след разглеждане на ситуацията, а попадение на Хари Кейн бе отменено поради засада. И трите решения на рефера се оказаха правилни.

Челси ще се бори за четвърти трофей след пристигането на Томас Тухел миналия януари. Още не е изминала и година, откакто германецът пое клуба, но в този период "сините" спечелиха Шампионската лига и Суперкупата на Европа и загубиха финал за ФА Къп. Те ще чакат съперника си в битката за Купата на Лигата от двубоя между Ливърпул и Арсенал, като първият мач между тях е днес.