Манчестър Юнайтед загуби изненадващо у дома от Уулвърхемптън с 0:1 в мач от 21-ия кръг на английската Висша лига и започна 2022 година с неуспех. Жоао Моутиньо вкара гола в 82-ата минута за първия успех на "вълците“ на "Олд Трафорд“ от 9 февруари 1980 година, когато побеждават със същия резултат за първенство.

Фил Джоунс се завърна в състава на "червените дяволи" след почти две години отсъствие, тъй като Виктор Линдельоф е с COVID-19, а Хари Магуайър и Ерик Баий са контузени. Изключително изненадващо бе оставянето на скамейката на тима Бруно Фернандеш, който бе наказан в последния двубой на тима, а днес се появи като резерва в 60-ата минута на мястото на Мейсън Грийнууд.

След този успех "вълците“ събраха 28 точки и изпревариха с една Брайтън на осмата позиция, точно зад Манчестър Юнайтед, който е седми с 31 точки.