Севиля и Барселона завършиха 1:1 в отложен мач от 4-ия кръг на Ла Лига, от което големият печеливш е Реал Мадрид. При успех домакините щяха да се доближат само на 3 точки до лидера, но в крайна сметка "лос бланкос" ще посрещнат Нова година с аванс от най-малко 5 точки, защото им предстои още една среща. Каталунците пропуснаха шанса да се изравняват с четвъртия и засега са седми.

И двата гола паднаха след корнери, като Алехандро Гомес вкара за домакините в 32-ата минута, а в 45-ата Роналд Араухо изравни. От 64-ата минута севилци останаха с човек по-малко след червен картон на Жул Кунде, но Барселона така и не успя да стигне до успеха.

Това бяха последни мачове и за двата тима, а надпреварата в Ла Лига за тях се подновява още на втория ден след Нова година.