Формула 1: Нидерландският пилот на Ред Бул Макс Верстапен печели Световния шампионат във Формула 1 през 2021 г.

В надпреварата за Гран При на Абу Даби той зае първо място. Втори завърши пилотът на Мерцедес британецът Люис Хамилтън, трети остана испанецът Карлос Сайнц-младши с "Ферари".

Преди началото на финалния, 22-ри етап, Верстапен и Хамилтън имаха по 369,5 точки. След финалното състезание нидерландецът събра 395,5 точки, а британецът изостана на 8 точки. Финландският пилот на Мерцедес Валтери Ботас зае трето място в генералното класиране с 226 точки.

При конструкторите за осма поредна година спечели Мерцедес с 613,5 точки, следван от Ред Бул с 585 точки, а трети е тимът на Ферари с 323,5 точки.