Футбол: Отборът на Ню Йорк Сити е новият шампион в американската Мейджър Лийг Сокър (МЛС). Тимът, който беше основан преди 8 години, спечели първата си титла след финал срещу Портланд Тимбърс. В редовното време срещата завърши наравно при резултата 1:1, а при дузпите по-точни се оказаха футболистите на Ню Йорк.

Мачът за титлата се игра на "Провидънс Парк“ в Портланд. В състава на домакините имаше само двама американци. Ню Йорк Сити поведе в 41-ата минута с гол на аржентинеца Валентин Кастеянос. В последните секунди на даденото от съдията 4-минутно продължение обаче чилиецът Фелипе Мора от Портланд изравни.

При дузпите обаче футболистите на Портланд пропуснаха два пъти, а тези на Ню Йорк Сити само веднъж.