Спортист Своге записа драматична победа в ББЛ А група. В столичната зала "Триадица“ тази вечер тимът спечели дербито с ЦСКА с 81:76. Двубоят премина през много обрати, като победителят бе определен в последните секунди.

Победата бе шеста за Спортист, който има и две поражения, докато столичният тим вече е с баланс 7-3.

"Червените“ вкараха първите 7 точки в мача, но малко след това тимът от Своге направи силна серия и след десет минути игра се откъсна с 28:17. Вторият период бе доста по-равностоен, но баскетболистите на Емил Горанов се възползваха от повечето грешки на съперника си и на почивката преднината им отново бе двуцифрена – 42:30. Много силно от тях стартираха Джими Хънт и Борис Матраков, вкарали общо 30 от точките за отбора си до момента.

След паузата обаче армейците показаха различно лице. Те вдигнаха успевамостта си от тройката и преди заключителната четвърт обърнаха за 60:56. Драмата продължи и през последните минути, като двата отбора постоянно си разменяха водачеството. 25 секунди преди сирената Спортист поведе със 79:76. Христо Ценов взе прекъсване, след което обаче тимът му изпусна да прати мача в продължение след неуспешна стрелба от тройката, а два наказателни удара на играчи на съперника оформиха крайния резултат.

Игралият без смяна Джими Хънт бе в основата на успеха с 35 точки. Много силен мач направи и Борис Матраков с 21 точки и 11 борби, а Симеон Ценов завърши с 10 точки и 9 борби.

За ЦСКА Димитър Генов се отчете с 20 точки и 12 борби, а малко не стигна на Мартин Русев за трипъл-дабъл – 19 точки, 11 борби и 8 асистенции. Александър Димитров реализира 16 точки.