Отборът на Реал Мадрид записа четвърта поредна победа в Ла Лига, след като сломи с 3:1 Осасуна като гост в двубой от 33-ия кръг. Карим Бензема пропусна две дузпи след почивката, спасени от Серхио Ерера.

Така мадридчани събраха 78 точки и водят уверено пред втория Атлетико Мадрид, който има 61 и са много близо до спечелването на трофея в Ла Лига. Авансът им пред Барселона е 18 точки, но каталунците са с два мача по-малко. Осасуна е на девета позиция с 44 точки.

За пореден път през сезона Атлетико Мадрид не можа да победи съперник от дъното на таблицата в Ла Лига. Домакинството на Гранада изглеждаше като отличен шанс отборът да се бетонира в топ 4, но вместо това "дюшекчиите" стигнаха само до нулево равенство на своя стадион "Уанда Метрополитано".

В друг мач от кръга Хетафе спечели с 2:0 при визитата си на Селта и се отдалечи на 5 точки от зоната на изпадащите.