Манчестър Сити си върна първото място в Премиър лийг, от което шампионите бяха изместени за 24 часа след победата на Ливърпул над Манчестър Юнайтед. "Гражданите" победиха с 3:0 Брайтън на "Етихад" и отново са с точка пред мърсисайдци.

Тимът на Джосеп Гуардиола изпитваше затруднение да намери път към вратата на добре организирания съперник преди почивката, но през второто полувреме Рияд Марез (53'), Фил Фоудън (65') и Бернардо Силва (82') вкараха три безответни гола, с което донесоха заслужената победа на домакините. "Небесносините" имаха и късмет, тъй като първите две попадения паднаха след сериозна поредица от рикошети.

След победата си Манчестър Сити се върна на върха със 77 точки, една повече от основния си конкурент за титлата Ливърпул, като и двата тима имат по 32 изиграни мача. Брайтън е десети с 40 точки.