Отборът на Наполи стигна само до равенство 1:1 в домакинството си на Рома от 33-ия кръг на Серия "А". Двубоят започна отлично за домакините, които откриха резултата след точен удар от дузпа на Лоренцо Инсиние още в 10-ата минута. Гостите от Рим останаха с 10 души в 79-ата минута, когато Даниел Фузато получи директен червен картон. Развръзката настъпи в първата минута на добавеното време, когато Тами Ейбрахам подаде към Стефан Ел Шарауи, а той хладнокръвно изравни резултата и донесе точката за столичани.

В друг мач от кръга пропадането на Аталанта продължи и срещу Верона, след като “бергамаските" допуснаха загуба с 1:2 у дома. Това беше трета поредна загуба за водения от Джан Пиеро Гасперини тим, който се отдалечи от местата, даващи право на участие в евротурнирите. Аталанта върви на осмата позиция с 51 точки. Верона обаче изскочи на деветото място с 48.